به سایت ما خوش آمدید

میسی ویلیامز ( Maisie Williams )

خرداد ۱۸, ۱۳۹۷

میسی ویلیامز ( Maisie Williams )

۱۹۹۷ April 15 | بازیگر زن , تهیه کننده , صدا پیشه | قد : ۱۵۵ سانتیمتر | سن : ۲۱محل تولد : Bristol, England

امروز سعی داریم تا به معرفی چهره ای بسیار جوان و سرشناس بپردازیم که با بازی در سریال بازی تاج تخت در نقش آریا استارک توانست به شهرت بسیار زیادی دست پیدا کند.میسی ویلیامز (Maisie Williams) در ۱۵/آوریل/۱۹۹۷ در بریستول،انگلستان در خانواده ای پرجمعیت چشم به جهان گشود و کوچک‌ترین فرزند خانواده می باشد،وی دو برادر به نام‌های جیمز و تد و یک خواهر به اسم بث دارد.میسی در کودکی زندگی ارام و بدون دغدغه ای را پشت سرگذاشت و از همان دوران علاقه بسیار زیادی به بازیگری داشت.برای ادامه بیوگرافی Maisie Williams با ما همراه باشید.

میسی ویلیامز بازیگری بسیار جوان که در سریال بازی تاج و تخت به شهرت فراوانی دست پیدا کرد – بیوگرافی Maisie Williams

میسی برای اولین بار توانست در سال ۲۰۱۱ با بازی در سریال بسیار مطرح بازی تاج و تخت محصول شبکه HBO که برگرفته از اولین کتاب جرج آر. آر. مارتین از سری رمان‌های تخیلی ترانه یخ و آتش می باشد به شهرتی جهانی دست پیدا کند.وی در این سریال در نقش آریا استارک دختر کوچک کتلین استارک و ند استارک رهبر شمال ظاهر می شود،که در فصل اول آریا همراه با پدر و خواهر بزرگترش سانسا (سوفی ترنر) به قلمرو پادشاهی سفر می کنند و در انجا تحت آموزش سیریو فورل قرار می گیرد.چندی بعد ند استارک به جرم خیانت به پادشاه به دست لنسترها اعدام می شود،آریا به سرعت از قلعه می گریزد تا از دست کسانی که سعی دارند او را بکشند مخفی شود.رفته رفته اریا استارک خود را در میابد و قدرت بسیار زیادی در زمینه نبرد بدست می اورد.راب برادر بزرگ او قیامی را برپا می کند اما نتیجه ای را برای استارک ها به همراه ندارد.چندی بعد آریا که به دست لنسترها اسیر شده است با شخصی رو به رو می شود که او را با خدای بی چهره اشنا می کند و بعد از پیدا کردن آن تحت تعلیم های خدای بی چهره قرار می گیرد و تمام مدت سعی دارد تا انتقامش را از کسانی که به او و خانواده اش ظلم کرده اند بگیرد. میسی با بازی فوق العاده ای که در این سریال از خود به نمایش گذاشت توانست توجه منتقدان را به خود جلب کند.

یکی از دیالوگ های مطرح آریا اتارک :

یک بانوی محترم نباید با شمشیر بازی کنه.
من بازی نمی کردم… و من نمیخوام که یک بانو باشم.

میسی ویلیامز در نقش آریا استارک در فیلم Game of Thrones - بیوگرافی میسی ویلیامز

میسی ویلیامز در نقش آریا استارک در فیلم Game of Thrones  – بیوگرافی میسی ویلیامز

داستان فصل اول: سریال در قاره‌های خیالی وستروس و اسوس، در نزدیکی پایان یک تابستان ۱۰ ساله اتفاق می‌افتد و چندین خط داستانی را دنبال می‌کند. اولین داستان به جنگ بین خانواده‌های اشرافی برای به دست آوردن تخت آهنی پادشاهی هفت اقلیم مربوط می‌شود. دومین خط داستانی، نزدیک بودن زمستانی طولانی و یورش موجوداتی افسانه‌ای از شمال را شرح می‌دهد و سومین خط داستانی مجموعه، تلاش فرزندان شاه مخلوع، برای بازپس‌گیری تاج و تخت است. این مجموعه از طریق شخصیت‌هایی که اخلاقیات مبهمی دارند، حول مسائلی چون طبقات اجتماعی، مذهب، وفاداری، فساد، جنگ داخلی و مجازات می‌گردد.بازی تاج و تخت رکورددار تعداد بیننده در شبکه اچ‌بی‌او است و در کشورهای مختلف طرفداران زیادی دارد. با وجود استفاده از برهنگی، خشونت و مسائل غیر اخلاقی که انتقاداتی را به این مجموعه وارد آورده، منتقدین نظرات مثبت فراوانی در مورد این سریال داشته‌اند. این سریال تاکنون نامزد و برنده بسیاری از جوایز شده‌است که از میان آن‌ها می‌توان به نامزدی جایزه امی بهترین سریال درام ، یک نامزدی جایزه گلدن گلوب برای بهترین سریال تلویزیونی درام و نامزدی جایزه هوگو برای بهترین نمایش درام اشاره کرد. پیتر دینکلیج نیز برای بازی در نقش تیریون لنیستر موفق به دریافت یک جایزه امی بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شده‌است.

آریا استارک :

ترس، عمیق تر از شمشیر می بُرد.

اریا استارک در صحنه ای از سریال بازی تاج و تخت - بیوگرافی Maisie Williams

اریا استارک در صحنه ای از سریال بازی تاج و تخت  – بیوگرافی Maisie Williams

همانطور که قبلا ذکر شد میسی بعد از بازی در  مجموعه سریال بازی تاج و تخت توانست به شهرتی جهانی دست پیدا کند و در چندین فیلم به ایفای نقش بپردازد که ازمهمترین این فیلم ها می توان به فیلم سقوط کردن محصول ۲۰۱۵ در ژانر فیلم درام و مرموز که توسط کارول مورلی نوشته و کارگردانی شده است اشاره کرد.میسی در این فیلم در نقش لیدیا لمانت ظاهر می شود. گرتا اسکاکی، مونیکا دولان، مکسین پیک و متیو یبنتون از دیگران بازیگران این فیلم می باشند.

در سال ۱۹۶۹، لیدیا و ابی در یک مدرسه دخترانه و انگلیسی باهم دوست هستند. مادر لیدیا به او بی‌توجه است و از مکان‌های باز هراس دارد. لیدیا روی ابی تمرکز می‌کند. ابی حامله است و گاه گاهی بیهوش می‌شود. درهمین وضع طی ماجرایی دوباره حالش بد می‌شود و می‌میرد. کمی بعد از خاکسپاری ابی، لیدیا هم دچار حملات غش می‌شود و این حالت مسری می‌شود. دختران زیادی و یک معلم جوان در مدرسه بی‌اختیار چندین بار بیهوش می‌شوند. لیدیا قانع می‌شود که مدیر باید کاری کند.وقتی یک جلسه بخاطر غش دسته جمعی کنسل می‌شود، مدرسه موقتاً بسته می‌شود و تمام دانش آموزان بیمار به بیمارستان فرستاده می‌شوند. وقتی هیچ دلیلی یافت نمی‌شود، مدرسه دوباره باز می‌شود و لیدیا اخراج می‌شود. همان شب، لیدیای باکره با کنت رابطه عاشقانه برقرار می‌کند. مادرش، آیلین، آن‌ها را می‌بیند و با چاقو، کنت را از خانه بیرون می‌اندازد. بعد به مشاجره با لیدیا می‌پردازد.بعد از این ماجرا، لیدیا از خانه فرار می‌کند و آیلین مجبور می‌شود دنبالش کند؛ درحالیکه حدود ۱۶سال است از خانه خارج نشده است. درحین جستجو، به یاد صحنه‌هایی از آزارهایی که در گذشته به او شده است می‌افتد و نهایتاً لیدیا را پیدا می‌کند. او از درختی بالا رفته و بخاطر مرگ ابی بهم ریخته است. آیلین از او خواهش می‌کند پایین بیاید اما لیدیا از بالای درخت داخل دریاچه‌ای میفتد.آیلین آب را می‌گردد و بدن لیدیا را پیدا می‌کند. او را دراغوش می‌گیرد و می‌فهمد با بی‌توجهی به دخترش آسیب بزرگی به او وارد کرده است. لیدیا به هوش می‌آید و فیلم با صحنه آشتی مادر و دختر تمام می‌شود؛ درحالیکه لیدیا نهایتاً گریه می‌کند و سعی می‌کند با مرگ ابی کنار بیاید.

ازی میسی ویلیامز در فیلم The Falling - بیوگرافی میسی ویلیامز

بازی میسی ویلیامز در فیلم The Falling  – بیوگرافی میسی ویلیامز

Maisie Williams
آریا استارک در صحنه ای از سریال بازی تاج و تخت – بیوگرافی Maisie Williams

همانطور که قبلا ذکر شد میسی بعد از بازی در مجموعه سریال بازی تاج و تخت توانست به شهرتی جهانی دست پیدا کند و در چندین فیلم به ایفای نقش بپردازد که ازمهمترین این فیلم ها می توان به فیلم سقوط کردن محصول ۲۰۱۵ در ژانر فیلم درام و مرموز که توسط کارول مورلی نوشته و کارگردانی شده است اشاره کرد.میسی در این فیلم در نقش لیدیا لمانت ظاهر می شود. گرتا اسکاکی، مونیکا دولان، مکسین پیک و متیو یبنتون از دیگران بازیگران این فیلم می باشند.

در سال ۱۹۶۹، لیدیا و ابی در یک مدرسه دخترانه و انگلیسی باهم دوست هستند. مادر لیدیا به او بی‌توجه است و از مکان‌های باز هراس دارد. لیدیا روی ابی تمرکز می‌کند. ابی حامله است و گاه گاهی بیهوش می‌شود. درهمین وضع طی ماجرایی دوباره حالش بد می‌شود و می‌میرد. کمی بعد از خاکسپاری ابی، لیدیا هم دچار حملات غش می‌شود و این حالت مسری می‌شود. دختران زیادی و یک معلم جوان در مدرسه بی‌اختیار چندین بار بیهوش می‌شوند. لیدیا قانع می‌شود که مدیر باید کاری کند.وقتی یک جلسه بخاطر غش دسته جمعی کنسل می‌شود، مدرسه موقتاً بسته می‌شود و تمام دانش آموزان بیمار به بیمارستان فرستاده می‌شوند. وقتی هیچ دلیلی یافت نمی‌شود، مدرسه دوباره باز می‌شود و لیدیا اخراج می‌شود. همان شب، لیدیای باکره با کنت رابطه عاشقانه برقرار می‌کند. مادرش، آیلین، آن‌ها را می‌بیند و با چاقو، کنت را از خانه بیرون می‌اندازد. بعد به مشاجره با لیدیا می‌پردازد.بعد از این ماجرا، لیدیا از خانه فرار می‌کند و آیلین مجبور می‌شود دنبالش کند؛ درحالیکه حدود ۱۶سال است از خانه خارج نشده است. درحین جستجو، به یاد صحنه‌هایی از آزارهایی که در گذشته به او شده است می‌افتد و نهایتاً لیدیا را پیدا می‌کند. او از درختی بالا رفته و بخاطر مرگ ابی بهم ریخته است. آیلین از او خواهش می‌کند پایین بیاید اما لیدیا از بالای درخت داخل دریاچه‌ای میفتد.آیلین آب را می‌گردد و بدن لیدیا را پیدا می‌کند. او را دراغوش می‌گیرد و می‌فهمد با بی‌توجهی به دخترش آسیب بزرگی به او وارد کرده است. لیدیا به هوش می‌آید و فیلم با صحنه آشتی مادر و دختر تمام می‌شود؛ درحالیکه لیدیا نهایتاً گریه می‌کند و سعی می‌کند با مرگ ابی کنار بیاید.

ازی میسی ویلیامز در فیلم The Falling – بیوگرافی میسی ویلیامز بازی میسی ویلیامز در فیلم The Falling – بیوگرافی میسی ویلیامز

میسی در سال ۲۰۱۶ در فیلم دیگری به نام کتاب عشق به کارگردانی بیل پورپل و تهیه کنندگی بازیگر مطرح سینمای هالیوود جسیکا بیل ظاهر می شود که میسی در این فیلم در نقش میلی پرلمن به نقش آفرینی پرداخته است.در این فیلم جسیکا بیل در نقش پنی،جیسون سودیکیس در نقش هنری،مری استینبورگن در نقش جولیا،مادر پنی،اورلاندو جونز در نقش کورنلیوس،پل رایزر در نقش وندل به ایفای نقش پرداخته اند.

داستان فیلم :هنری، یک معمار و فردی درونگرا است. پس از کشته شدن همسرش بر اثر تصادف رانندگی، او اکنون تلاش دارد تا به یک دختر بی خانمان کمک کند تا یک قایق بادبانی برای پیمایش اقیانوس اطلس بسازد.

صحنه ای از فیلم  The Book of Love با بازی میسی ویلیامز  - بیوگرافی Maisie Williams

صحنه ای از فیلم  The Book of Love با بازی میسی ویلیامز  – بیوگرافی Maisie Williams

آثار این هنرمند

 • Mary Shelley
  Mary Shelley
  فیلم – , بازیگر
  انتشار : ۲۰۱۸ April 28
 • Early Man
  Early Man
  فیلم – , بازیگر
  انتشار : ۲۰۱۸ January 20
 • iBoy
  iBoy
  فیلم – , بازیگر
  انتشار : ۲۰۱۷ January 27
 • The Book of Love
  The Book of Love
  فیلم – , بازیگر
  انتشار : ۲۰۱۶ April 14
 • The Falling
  The Falling
  فیلم – , بازیگر
  انتشار : ۲۰۱۵ April 24
 • Gold
  Gold
  فیلم – , بازیگر
  انتشار : ۲۰۱۴ May 20
 • Doctor Who
  Doctor Who
  سریال – , بازیگر
  انتشار : ۲۰۰۵ April 05
  برگرفته از سایت http://blaxup.org
به این پست امتیاز دهید.
بدون رای!
 • دیدگاها ، پس از تایید مدیران سایت منتشر خواهند شد.
 • دیدگاهای انگلیسی یا غیر مرتبط با مطلب منتشر نخواهند شد.